Cyfrowe projektory pomiarowe

Cyfrowe projektory pomiarowe HDV firmy Starrett łączą najlepsze cechy optycznych poziomych projektorów pomiarowych i metrologicznych systemów wizyjnych. Posiadają bardzo sztywną stalową konstrukcję i są skonfigurowane jak tradycyjny projektor, ale posiadają system wizyjny, który składa się z cyfrowej kamery wideo i bardzo dokładnych obiektywów telecentrycznych o mikronowej rozdzielczości. Użyte obiektywy telecentryczne mają bardzo niskie odkształcenia optyczne na poziomie 0,001%.

UWAGA TYLKO TERAZ PIONOWY OPTYCZNY PROJEKTOR POMIAROWY STARRETT VB300-DRO W PROMOCYJNEJ CENIE - ZOBACZ

Obiektywy zapewniają pole widzenia od 1,8mm do 62mm, oraz powiększenie na ekranie od 6,5X do 363X,  co gwarantuje bardzo dokładny pomiar elementów bardzo małych jak i bardzo dużych.


Przez lata w metrologii kompromis był często normą - wybierz układ optyczny, aby uzyskać mocny i stabilny wynik, lub wybierz system wizyjny, aby uzyskać dokładność na najmniejszych częściach.

Każda potrzeba jest w bezpośredniej konkurencji z drugą jak logika i instynkt , walcząc o priorytet. Jednak dzięki dzisiejszej nowej technologii kompromisy należą już do przeszłości. Teraz możemy połączyć optykę z enkoderami liniowymi i przetwarzaniem danych, aby uzyskać zaawansowany poziom dokładności pomiaru. Wykorzystując wszystkie najlepsze cechy zarówno projektorów optycznych, jak i systemów metrologii wizyjnej, tworzymy nową kategorię produktów - projektory cyfrowe.

Systemy metrologii wymiarowej ułatwiają krytyczny pomiar części np. medycznych, ale przy tak dużym wyborze i dostępnej technologii wybór systemu może być trudny. Obecnie wymagania dotyczące kontroli części medycznych stale rosną. Dzięki większej dokładności i presji związanej z identyfikowalnością, potrzeba 100% zapewnienia kontroli nigdy nie była tak ważna. Chociaż wielu producentów przyzwyczaiło się do stosowania metod pomiarowych za pomocą sprawdzianów go-no-go, wiele produktów z wyższej półki przeszło do nowszych osiągnięć – do projektorów cyfrowych.

Projektor cyfrowy to system metrologii wizyjnej, który działa jak projektor optyczny. Seria Starrett HDV to cyfrowy projektor poziomy, który wykorzystuje również „cyfrową nakładkę” DXF zamiast tradycyjnego systemu nakładek wykonywanych na kalce. Równoważąc dwie osobowości optyczną i cyfrową. HDV wyróżnia się oryginalnymi procesami pomiarowymi, które od tak dawna opanowały przemysł medyczny.

Projektory serii HDV wykonane są z solidnej stalowej obudowy, wytrzymałych prowadnic i niezawodnych zespołów napędowych. HDV jest jedną z najbardziej uniwersalnych maszyn firmy Starrett. Projektory cyfrowe HDV są przystosowane do pracy w różnym środowisku pracy, takim jak hala produkcyjna lub warsztat - coś, z czym większość systemów wizyjnych miałaby problemy, oraz laboratorium pomiarowe. HDV oferuje także duży stół pomiarowy, którego wymiary sięgają aż do 810 x 200 mm przy zakresie ruchu do 500 x 200 mm jak w projektorach optycznych z najwyższej półki, a także potencjał pomiarowy zarezerwowany dotychczas dla niestandardowych projektów optycznych.

Być może jedną z bardziej imponujących cech tych maszyn pomiarowych jest ogromna ładowność stołu pomiarowego, która może konkurować z każdym innym produktem tego typu. Jest w stanie osiągnąć do 150 kg w naszym najwyższym modelu - HDV500. To sprawia, że ​​seria HDV jest idealna dla szerokiej gamy branż o różnych potrzebach aplikacyjnych, od drobnych szczegółów produkcji igieł po solidne komponenty silników odrzutowych.

Ostatecznie celem każdego dobrego programu pomiarowego powinno być osiągnięcie maksymalnej powtarzalności i odtwarzalności przyrządu pomiarowego (GR&R). Powinien również zapewniać kompleksowe dane do statystycznej kontroli procesu (SPC) i identyfikowalności. Seria HDV działa jako wysoce zaawansowany system wizyjny w ramach najnowszego oprogramowania Metlogix M3, który zapewnia pełne funkcje analizy profilu, zapewniając niezawodne GR&R i kontrolę wyjściową. System automatycznie znajduje i śledzi krawędź, co oznacza, że ​​inspektor może natychmiast porównać profil części z nominalnym modelem CAD. Oznacza to, że ogromne ilości danych można szybko i łatwo zebrać z każdej inspekcji części, ponieważ są one archiwizowane i dokumentowane datą, godziną, numerem partii, numerem zadania itd. - usuwając błąd operatora z równania.

Dwie strony tej maszyny czerpią z najlepszej dostępnej technologii w każdej ze swoich dziedzin, łącząc się, tworząc jeden kompleksowy i wysoce wydajny produkt. Dzięki HDV nie tylko jesteśmy najbliżej 100% kontroli, ale także można znacznie zwiększyć szybkość i wydajność kontroli dzięki automatycznym systemom pomiarowym. Kompromis nie musi już towarzyszyć każdemu rozwiązaniu z Maszyną, która została zaprojektowana zarówno jako mózg, jak i siła aplikacji - nowa wizja metrologii jest tutaj, aby ułatwić podejmowanie decyzji.

Cyfrowy projektor pomiarowy Starrett HDV500  Cyfrowy projektor pomiarowy Starrett HDV300 / HDV400

Pomiar gwintów na projektorze Starrett HDV


 

 

 

Cyfrowy projektor pomiarowy HDV 300
Cyfrowy Projektor Pomiarowy Starrett HDV300 Innowacyjny nowy cyfrowy poziomy projektor pomiarowy Starrett HDV300 łączy w sobie najlepsze cechy poziomego projektora optycznego i systemu metrologii wizyjnej. Wykorzystuje sztywną stalową konstrukcję jak projektor optyczny i skonfigurowany jest...
Cyfrowy projektor pomiarowy HDV 400
Cyfrowy Projektor Pomiarowy Starrett HDV400 Innowacyjny nowy cyfrowy poziomy projektor pomiarowy Starrett HDV400 łączy w sobie najlepsze cechy poziomego projektora optycznego i systemu metrologii wizyjnej. Wykorzystuje sztywną stalową konstrukcję jak projektor optyczny i skonfigurowany jest...
Cyfrowy projektor pomiarowy HDV 500
Cyfrowy projektor pomiarowy HDV500 oferuje najlepsze funkcje dużego poziomego optycznego projektora pomiarowego i systemu metrologii wizyjnej. Skonfigurowany jest jak tradycyjny optyczny poziomy projektor pomiarowy jak na przykład Starrett HF600 i HF750. HDV500 ma długi przejazd stołu pomiarowego X...