STARRETT - historia

 WITAMY  W  FIRMIE STARRETT

DOMIE PRECYZJI, JAKOŚCI I INNOWACJI OD 1880 ROKU.

Firma Starrett towrzy wiodące w branży rozwiązania metrologiczne, które są łatwe w użyciu, niezawodne i zaprojektowane z myślą o użytkowniku. Specjalizując się w trzech kluczowych obszarach w zakresie zapewnienia precyzji, oferuje zarówno gotowe do użycia systemy jak i niestandardowe rozwiązania odpowiadające na szczególne potrzeby klienta. Maszyny Starrett zostały zbudowane w celu zoptymalizowania wydajności pomiarów.

"Jak wszystkie firmy, bez względu na to jak duże lub złożone, zaczynają się od człowieka i pomysłu. Ten człowiek to Laroy S. Starrett, jego pomysłem było "wynalezienie czegoś pożytecznego, czego chcieliby i potrzebowali ludzie". Niezliczeni inni mieli podobny pomysł, różnica polegała na jakości mężczyzny. Wyjątkową cechą L.S. Starretta było zaufanie do siebie. Był to człowiek, który pomimo jednej porażki po drugiej odmawiał przyznania się do porażki. Miał niezwykłą zdolność, wizję i przedsiębiorczość , ale bez jego odwagi ta historia o założeni i rozwoju "największego na świecie producenta narzędzi" nigdy nie zostałaby napisana ..."

Firma Starrett jest nadal prowadzona, kierowana i zarządzana przez następne pokolenia rodziny STARRETT, jest także notowana na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku [ The New York Stock Exchange ]

STARRETT lider, który od ponad 130 lat ustanawia standardy w branży narzędzi precyzyjnych, słusznie zdobył tytuł  "World's Greatest  Toolmakers"

1106, 1106, 1894 - the starrett factory Athol opens, 1894-the-starrett-factory-Athol-opens.png, 118757, https://starrett-metrology.co.uk/wp-content/uploads/2020/03/1894-the-starrett-factory-Athol-opens.png, https://starrett-metrology.co.uk/about-us/1894-the-starrett-factory-athol-opens/, metrology equipment, optical profile projectors, video measuring systems, 3, , , 1894-the-starrett-factory-athol-opens, inherit, 91, 2020-03-12 08:48:31, 2020-03-23 11:22:06, 0, image/png, image, png, https://starrett-metrology.co.uk/wp-includes/images/media/default.png, 823, 539, Array

Głowna siedziba firmy i główny zakład produkcyjny mieści się w mieście ATHOL w stanie Massachusetts w USA

Założona w 1880 roku firma The L.S. Starrett produkuje obecnie ponad 5000 wariantów precyzyjnych narzędzi pomiarowych. Począwszy od prostych narzędzi ręcznych, które stworzyły tę nazwę prawie 140 lat temu, po technologię metrologii nowej ery, która napędza nas dzisiaj. Obecnie firma Starrett podzielona jest na dywizje z których każda specjalizuje się i rozwija w swoim obszarze.

Dywizja Starrett Metrology Kinemetric Engineering specjalizuje się w trzech kluczowych obszarach:

- technologii optycznej - optyczne projektory pomiarowe

- technologii wizyjnej - wizyjne systemy pomiarowe i cyfrowe projektory pomiarowe

- technologi siłowej - maszyny wytrzymałościowe, siłomierze, sprzęt do testowania siły i materiałów

Główna siedziba Starrett Metrology mieści się w Laguna Hills w stanie California w USA, natomiat zakład produkujący projektory pomiarowe znajduje się w Szkocji w UK.

 

     

Dywizja Starrett Webber Gage - Cleveland - USA

- płytki wzorcowe, wzorce stalowe, ceramiczne, wzorce specjalne

Dywizja Starrett Granite - Minesota - USA

- płyty granitowe, wzorce granitowe

Dywizja Starrett Laser Measurement - Georgia - USA

- pomiary laserem, systemy laserowe metrologiczne

Dywizja Starrett Saw - Karolina Północna - USA

- piły taśmowe