STARRETT PRZEDSTAWIA NOWY SYSTEM WIZYJNY Z BARDZO DUŻYM POLEM WIDZENIA - HVR100-FLIP

26.08.2019

Tim Fleck 

Nowy system wizyjny HVR100-FLIP zapewnia bardzo szeroki zakres wszechstronnych zastosowań. Ma duże pole widzenia, automatyczne rozpoznawanie części i potężne narzędzia pomiarowe.

Film:

Katalog:
https://www.starrett.com/dms/flipbooks/Metrology%20Cat%2081%20flipbook/index.html?page=20

Ulotka po polsku

Firma Starrett przedstawia HVR100-FLIP, innowacyjny, laboratoryjny oraz produkcyjny pomiarowy system wizyjny o dużym polu widzenia (FOV), który może być stosowany zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej. Cyfrowa kamera video o wysokiej rozdzielczości i minimalne zniekształcenie optyczne do dokładnych pomiarów części znajdujących się w polu widzenia o rozmiarze 92mm x 76mm.

 

„Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem systemu FLIP” - powiedział Emerson Leme, kierownik działu sprzętu metrologicznego w Starrett. „Dzięki wszechstronności pionowej lub poziomej, dużemu polu widzenia, automatycznemu rozpoznawaniu części oraz potężnym, łatwym w użyciu narzędziom pomiarowym, przenieśliśmy technologię wizyjną na nowy poziom, oferując użytkownikom nieograniczoną elastyczność, zwiększoną przepustowość inspekcji oraz wiarygodne, dokładne wyniki.”

 

Możliwość orientacji poziomej lub pionowej robi z systemu FLIP bardzo uniwersalną maszynę pomiarową, o bardzo dużych możliwościach pomiarowych, od płaskich części, takich jak uszczelki i uszczelnienia, po części toczone i gwintowane. System można łatwo przestawić z pionowego na poziomy i z powrotem w ciągu kilku minut.

 

Kompaktowy Starrett HVR100-FLIP ma 24-calowy monitor LCD z ekranem dotykowym, stałą płytę pomiarową o wymiarach 348 mm x 165 mm (13,7 x 6,5 cala) i ruchomą optykę z zakresem ruchu 165 mm (6,5 cala) z napędem silnikowym do pomiarów części o różnych rozmiarach i w celu zwiększenia wydajności. Pierścieniowe światło LED zapewnia oświetlenie powierzchni, a podświetlenie LED zapewnia oświetlenie przechodzące.

 

Główny interfejs operatora wyświetla obraz wideo na żywo z programowymi narzędziami pomiarowymi i graficznym cyfrowym odczytem pomiarów. Rozmiar obrazu części można zmienić za pomocą przesuwania, powiększenia i pomiarów, po prostu dotykając funkcji na ekranie monitora. Dostępna jest także bezprzewodowa klawiatura i urządzenie wskazujące do wprowadzania nazw plików i określania kluczowych funkcji. Oprogramowanie MetLogix M3 obejmuje funkcje geometryczne 2D, takie jak punkty, linie, okręgi, łuki, prostokąty, odległości, szczeliny, kąty i pochylenie, a zastosowanie cyfrowej nakładki pliku DXF / CAD do projektowania części ułatwia inspekcję części.

 

Dodatkowe funkcje i opcje, które oferują ulepszone możliwości pomiarowe

i zwiększoną wydajność pomiarów, obejmują:

„Automatyczne rozpoznawanie części”, w której użytkownik po prostu umieszcza część w dowolnym miejscu w polu widzenia kamery bez żadnego specjalnego ustawiania, a system rozpoznaje i sprawdza część w ciągu kilku sekund.

„Nakładka cyfrowego komparatora DXF”

„Dopasowanie profilu”

„Pomiar gwintu”

 

 „System pomiarowy HVR100-FLIP jest wytrzymały i innowacyjny, równie skuteczny na hali produkcyjnej, jak w laboratorium jakości. System został tak zaprojektowany aby możliwa była ręczna obsługa i mocowanie części, a także interfejs operatora był typowy jak dla projektora optycznego i systemu Vision Metrology, do pomiaru części w sposób progresywny, wydajny i praktyczny ”- powiedział Mark Arenal, dyrektor generalny Starrett Kinemetric Engineering.

 

W celu uzyskania dalszych informacji oraz oferty

zadzwoń 784 397 757

lub prześlij zapytanie: biuro@baxar.pl

Pozostałe aktualności

Starrett - historia firmy
28.05.2020

 WITAMY  W  FIRMIE STARRETT

czytaj więcej
Optyczny projektor pomiarowy HB400
11.05.2020

STARRETT  wprowadza zmodyfikowany, unowocześniony bardzo popularny wśród firm z branży automotive i obróbki skrawaniem, optyczny projektor

czytaj więcej
Wizyta w zakładzie Starrett w USA - produkcja mikrometrów
16.12.2019

Jak co roku firma Starrett otworzyła dla swoich Gości bramy jednego z zakładów w którym produkuje narzędzia pomiarowe.

Tym razem Goście

czytaj więcej