STARRETT PRZEDSTAWIA NOWĄ GENERACJĘ POZIOMYCH CYFROWYCH PROJEKTORÓW POMIAROWYCH

26.08.2019

Allison Baker / Grzegorz Radwan / Lipiec 2019

Projektory te oferują zwiększoną prędkość pomiarową, ulepszone oświetlenie i wiele więcej.

ATHOL, Massachusetts, USA – Firma The L.S. STARRETT wprowadziła nową generację stacjonarnych cyfrowych video projektorów pomiarowych HDV300 i HDV400 z imponującym wzrostem prędkości pomiarowej i ulepszonym oświetleniem, udoskonaleniami konstrukcyjnymi i lepszą ergonomią.


Film:

Katalog:
https://www.starrett.com/vdoc/HDV%20Vision%20Systems%20-%20HDV300,%20HDV400,%20HDV500%20(Bulletin%20966)
https://www.starrett.com/dms/flipbooks/Metrology%20Cat%2081%20flipbook/index.html?page=22

 Ruch CNC w nowych systemach HDV jest znacznie szybszy, umożliwiając jeszcze większą prędkość wykonywanych pomiarów przez użytkownika. Przy 10 mm / s prędkość na osi Y potroiła się, a prędkość na osi X prawie podwoiła się przy 45 mm / s. Ponadto ulepszone oświetlenie pierścieniowe LED zapewnia bardziej spójne oświetlenie.

„HDV naszej nowej generacji stanowi kolejny krok w ewolucji poziomych cyfrowych video systemów pomiarowych, radykalnie zwiększając wydajność dzięki szybkim cyfrowym pomiarom porównawczym” - powiedział Mark Arenal, dyrektor generalny Starrett Kinemetric Engineering.

 

Komputer i kontroler M3 w nowych systemach są umieszczone w obudowie HDV, co zapewnia „czystą” konstrukcję przy minimalnym zewnętrznym okablowaniu. Ponadto opcjonalny „zestaw czystego powietrza” chroni przed pyłem i zanieczyszczeniami 

z zewnątrz układ pomiarowy i elektronikę sterującą. Całkowicie nowy projekt stołu pomiarowego w najnowszych systemach HDV,  stół ma wymiary 540mm  x 130mm, przejazd X – Y 300mm x 150mm  i maksymalne obciążenie 50 kg. Zdolność stołu do dużego obciążenia skutkuje zwiększeniem dokładności i wydajności. Inne nowe opcje, takie jak odchylane podświetlenie dużych części, obrotowe urządzenie pozycjonujące APT60, oprogramowanie do automatycznego pomiaru gwintu i narzędzia kalibracyjne, dodatkowo zwiększają wydajność i produktywność systemów HDV.

 

Systemy Starrett HDV to wytrzymałe maszyny, które idealnie sprawdzają się 

w laboratorium pomiarowym wysokiej jakości lub w hali produkcyjnej. Obudowa jest wykonana ze spawanej stali, podobnie jak inne komparatory optyczne Starrett. Zaprojektowane z myślą o dokładności pomiarowej, zastosowane wysokiej jakości liniały pomiarowe  zapewniają rozdzielczość odczytu 0,00002 " (0,5 µm).

 

Systemy Starrett HDV są wyposażone w oprogramowanie MetLogix M3 z potężnym pakietem opcji M3 DXF / FOV oraz ekran dotykowy. Za pomocą tego oprogramowania HDV może importować pliki CAD DXF przez sieć i dokonywać automatycznych porównań 2D „go / not go” do projektu inżynierskiego, wykorzystując wykrywanie krawędzi wideo, bez konieczności nakładania warstw Mylar jak to jest w przypadku konwencjonalnych komparatorów optycznych. To znacznie zwiększa szybkość pomiaru, eliminując jednocześnie subiektywność pomiarów wykonywanych przez operatora. Geometryczne funkcje 2D obejmują punkty, linie, koła, łuki, prostokąty, odległości, szczeliny, kąty i pochylenie.

 

W projektorach Starrett HDV pomiary za pomocą pola widzenia (FOV) mogą obejmować całą małą część do wymiarów 63mm x 51mm lub cechę większej części. Pomiary FOV można bezproblemowo zintegrować z ruchem stołu pomiarowego w celu pomiaru większych części. HDV jest również dostępny z optyką zoomu 6: 5: 1. Optyka telecentryczna i optyka zoom są montowane za pomocą mocowania bagnetowego i użytkownik może je łatwo zmienić w ciągu kilku sekund.

 

Główny interfejs operatora jest obsługiwany przez 24-calowy monitor 

z ekranem dotykowym, który wyświetla obraz  części na żywo, oprócz narzędzi geometrycznych i odczytów cyfrowych. Obraz części można zmienić za pomocą panoramy i powiększenia, a pomiary są wykonywane po prostu przez stuknięcie na ekranie. System wyposażony jest również w zamkniętą ekologiczną klawiaturę 

i urządzenie wskazujące, zwykle używane tylko do wprowadzania nazw plików.

 

Funkcje:

- Oprogramowanie MetLogix M3 z pakietem opcji DXF / FOV oraz ekran dotykowym

- Importuj pliki CAD DXF przez sieć i twórz automatyczne porównania 2D „go / no-go”

- Geometryczne funkcje 2D obejmują punkty, linie, koła, łuki, prostokąty, odległości, szczeliny, kąty i pochylenie

- Duże pole widzenia do 63 x 51 mm (2,3 ”x 2,0”)

- Zupełnie nowy stół pomiarowy ma wymiary 540mm  x 130mm, przejazd X – Y 300mm x 150mm  i maksymalne obciążenie 50 kg.

- liniały  Heidenhain o rozdzielczości  0.5µm (0,00002 ")

- opcjonalne odchylane podświetlenie dużych części

 

W celu uzyskania dalszych informacji oraz oferty

zadzwoń 784 397 757

lub prześlij zapytanie: biuro@baxar.pl

Pozostałe aktualności

Starrett - historia firmy
28.05.2020

 WITAMY  W  FIRMIE STARRETT

czytaj więcej
Optyczny projektor pomiarowy HB400
11.05.2020

STARRETT  wprowadza zmodyfikowany, unowocześniony bardzo popularny wśród firm z branży automotive i obróbki skrawaniem, optyczny projektor

czytaj więcej
Wizyta w zakładzie Starrett w USA - produkcja mikrometrów
16.12.2019

Jak co roku firma Starrett otworzyła dla swoich Gości bramy jednego z zakładów w którym produkuje narzędzia pomiarowe.

Tym razem Goście

czytaj więcej